Валерія Лутковська звернулася з поданням до сільського голови щодо його відмови у наданні суспільно важливої публічної інформації

20/03/2015 15:29

У поданні йдеться про те, що до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшов лист із прокуратури Київської області щодо розгляду скарг народного депутата України Михайла Гаврилюка на ненадання Горенською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області інформації на його депутатське звернення.

Як убачається з матеріалів звернення, народний депутат України звернувся до сільського голови із депутатським зверненням, у якому просив надати інформацію щодо виділення земельних ділянок у 2010-2014 роках. Листом від 30 січня 2015 року в наданні запитуваної інформації відмовлено.

Відмова у наданні запитуваної інформації, зокрема, обґрунтовується тим, що прийняті сільською радою рішення із земельних питань містять персональні дані третіх осіб, які не можуть бути розголошені.

 У цьому зв’язку Уповноважений звертає увагу сільського голови на те, що, по-перше, у зверненні народного депутата йдеться про надання інформації, а не копій документів. По-друге, що запитувана інформація стосується розподілу виділення та надання земельних ділянок і, відповідно, не може бути обмежена в доступі відповідно до чинного законодавства.

 «З метою забезпечення балансу між інтересом особи в обмеженні доступу до інформації про себе та правом суспільства знати суспільно необхідну інформацію, низкою законів передбачено випадки, коли поширення персональних даних особи може здійснюватись без згоди особи. Декілька таких випадків передбачають положення статті 5 Закону України «Про захист персональних даних», відповідно до яких, зокрема, не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно», – наголошується у поданні Валерії Лутковської.

Враховуючи викладене, Уповноважений з прав людини вбачає, що запитувана народним депутатом Михайлом Гаврилюком інформація становить суспільний інтерес, не може бути обмежена в доступі для запитувачів, незалежно від місця їх роботи або статусу, і має надаватись у відповідь на запити.