Ірина Кушнір: «Удосконалення чинного Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає передусім посилення гарантій на отримання такої інформації»

20/03/2015 10:34

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з прав людини Ірина Кушнір під час  чергового засідання робочої групи з питань підготовки змін до деяких законодавчих актів у сфері доступу до публічної інформації, створеної з ініціативи Уповноваженого наприкінці минулого року за участю представників інститутів громадянського суспільства.

Як зазначила Ірина Кушнір, згідно з розробленою концепцією змін, ще одним важливим  аспектом  удосконалення  закону про доступ до публічної інформації  є створення дійсно незалежного механізму контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації шляхом покладення додаткових повноважень на Уповноваженого з прав людини.

На переконання Представника Уповноваженого, необхідність змін до деяких законодавчих актів у сфері доступу до публічної інформації зумовлена також наявністю протиріч між окремими положеннями цих законів. Насамперед, це стосується деяких суперечностей між положеннями законів «Про доступ до публічної інформації» та «Про захист персональних даних», які використовують розпорядники інформації для обґрунтування відмов у наданні суспільно необхідної інформації на запити громадян.

Члени робочої групи висловили сподівання, що розроблені ними поправки до деяких законодавчих актів у сфері доступу до публічної інформації будуть враховані профільним парламентським комітетом та проголосовані Верховною Радою до кінця першого півріччя поточного року.