Валерія Лутковська візьме участь у Щорічній зустрічі Глобальної мережі національних інституцій з прав людини

20/02/2018 10:05

21-23 лютого 2018 року у Женеві відбудеться Щорічна зустріч Глобальної мережі національних інституцій з прав людини (GANHRI). Цього року вказана зустріч проводиться під егідою відзначення 70-річчя від дня прийняття Загальної декларації прав людини та 25-річчя від дня схвалення «Паризьких принципів» Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

Щорічна зустріч GANHRI – це найбільш важлива подія, під час якої збираються національні інституції з прав людини (НІПЛ) з усього світу, її мета – обмін кращими практиками і досвідом щодо ролі НІПЛ у захисті і просуванні прав людини, вирішення стратегічних та організаційних питань діяльності GANHRI. Також під час вказаної зустрічі обговорюються питання, пов’язані з викликами, що постають у повсякденній роботі НІПЛ.

Під час Щорічної зустрічі Глобальної мережі НІПЛ 23 лютого 2018 року відбудеться конференція, присвячена такій важливій темі як «Моніторинг прав людей з інвалідністю та забезпечення їхньої участі: роль національних інституцій з прав людини», у якій візьмуть участь понад 100 представників національних інституцій з прав людини з усього світу.

НІПЛ як незалежні національні контрольні органи відіграють ключову роль у забезпеченні моніторингу виконання положень Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, адже вони отримують інформацію в рамках розгляду скарг і проведення власних розслідувань відповідно до Паризьких принципів.

Захід урочисто відкриють Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Хуссейн, Голова GANHRI Беата Рудольф, Голова Ради ООН з прав людини Воіслав Шуц, Керівник Програми розвитку ООН Ахім Штайнер та Голова Комітету ООН з прав людей з інвалідністю Терезія Дегенер.

Конференція завершиться прийняттям спільної Декларації Глобальної мережі національних інституцій з прав людини і Комітету з прав людей з інвалідністю.

Вказаній щорічній конференції будуть передувати публічні заходи і зустрічі за участю Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської та керівника Секретаріату Уповноваженого Богдана Крикливенка. Так, 20 лютого вони візьмуть участь у семінарі щодо ролі НІПЛ у заохоченні та захисті прав внутрішньо переміщених осіб. 21 лютого відбудеться зустріч із посадовими особами Управління Верховного комісара ООН з прав людини для обговорення питань співробітництва. 22 лютого заплановано обмін досвідом щодо захисту прав людей похилого віку та ролі НІПЛ у цьому процесі.

21-22 лютого Представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю Михайло Чаплига візьме участь у семінарі, присвяченому обговоренню ролі та внеску організацій громадянського суспільства, академічних кіл, національних правозахисних організацій та інших зацікавлених сторін у запобіганні порушенням прав людини, організованому Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.