У Офісі Омбудсмана відбувся круглий стіл щодо удосконалення виконання та моніторингу Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми

19/12/2018 19:15

В приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулось засідання круглого столу на тему: «Удосконалення виконання та моніторингу Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми». Захід проведено за спільної ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Громадської організації «Ла Страда-Україна» в рамках реалізації проекту «Адвокація для покращення реагування держави та політика з протидії торгівлі людьми» за підтримки Королівства Норвегії.

Основною метою заходу є аналіз та обговорення результатів моніторингу Звіту виконання Державної соціальної програми з протидії торгівлі людьми за 2017 рік, розроблення рекомендацій для подальшого вирішення проблемних питань, пов’язаних з торгівлею людьми.

Водночас під час заходу були презентовані висновки і рекомендації Комітету сторін Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, зокрема: розробка уніфікованої системи статистики щодо торгівлі людьми; шляхи попередження торгівлі людьми з метою експлуатації; удосконалення процесу ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми та надання їм допомоги; застосування всіх доступних засобів захисту постраждалих та свідків злочинів із торгівлі людьми; забезпечення надання кваліфікованої допомоги та підтримки постраждалим від торгівлі людьми завдяки належному фінансуванню напряму, укладанню договорів із неурядовими організаціями та навчанню кваліфікованих кадрів; забезпечення ефективного розслідування та реагування, застосування санкцій у разі виявлення випадків торгівлі людьми та інші.

Під час круглого столу було заслухано відео звернення Виконавчого секретаря Конвенції Ради Європи з протидії торгівлі людьми (ГРЕТА) Петі Нестерової, яка звернула увагу на законодавчі та інституційні досягнення України у виконанні Конвенції.

Відповідно до рекомендацій другого моніторингового раунду, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко наголосила на необхідності створення посади Незалежного доповідача у сфері протидії торгівлі людьми, яким учасники заходу рекомендували визначити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову.

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Лідія Козуб наголосила, що протидія торгівлі людьми та забезпечення прав постраждалих є одним із пріоритетних напрямів діяльності Омбудсмена.

Учасники заходу в процесі дискусії обговорили шляхи вирішення проблемних питань та проаналізували звіт Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми до 2020 року.

Участь у засіданні круглого столу взяли представники міжнародних організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади, академії адвокатури, Державного комітету телебачення і радіомовлення  та судової влади.