Забезпечення найкращих інтересів дитини мають бути визначальними при вирішенні питань стосовно дітей

20/11/2018 19:25

Сьогодні, 20 листопада, представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина зустрілася представницями громадської організації «Всеукраїнське об’єднання – захист прав матерів».

Аксана Філіпішина під час зустрічі довела присутнім позицію Уповноваженого про те, що не може бути ніяких перекосів в бік батька чи матері при визначенні долі дитини.

«Позиція Омбудсмана полягає в тому, що у кожній конкретній справі, і по кожній конкретній дитині мають бути ретельно вивчені обставини. І хто б не приймав рішення, чи то орган опіки, чи суд, вони мають керуватися принципом забезпечення найкращих інтересів дитини. Це обумовлено Конвенцією ООН з прав дитини, Конституцією України, Сімейним кодексом та Законом України «Про охорону дитинства», - зазначила Аксана Філіпішина.

Також була обговорена низка проблемних питань, які сьогодні існують в ситуаціях спорів про визначення місяця проживання дитини. Зокрема, йшлося про те, хто і яким чином має реагувати на викрадення дитини одним із батьків, коли процедура визначення місця проживання дитини триває.

Аксана Філіпішина зазначила, що вочевидь потребує змін Сімейний кодекс, а також Кодекс про адміністративні правопорушення. Має бути встановлена відповідальність за викрадення дитини. Ні в якому разі дитина не має бути предметом маніпуляцій, коли дорослі не можуть домовитися між собою. Держава зобов’язана встановити запобіжники порушенням права дитини на спілкування обох батьків і їх участі в її житті.

Представник Уповноваженого та представники громадської організації, що опікується правами матерів, домовилися про об’єднання зусиль в напрацюванні змін до діючого законодавства в рамках діючих робочих груп.