Результати моніторингового візиту до органів державної влади та органів місцевого самоврядування Полтавщини

20/11/2018 21:06

У рамках здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини парламентського контролю за додержанням прав і свобод людини та громадянина, працівниками Секретаріату Уповноваженого за підтримки проекту офісу Ради Європи в Україні «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка рішень відповідно до стандартів Ради Європи» було проведено моніторинг додержання органами державної влади та органами місцевого самоврядування Полтавської області стану забезпечення прав ВПО та осіб із числа цивільного населення, які зазнали поранень чи інших ушкоджень під час збройного конфлікту.

За підсумком моніторингового візиту до Полтавської області, а також аналізу практики застосування органами соціального захисту населення та органами Пенсійного фонду України норм чинного законодавства у сфері забезпечення прав вказаної категорії осіб, встановлено системні проблеми при роботі з ВПО, зокрема припинення соціальних (пенсійних) виплат.

Під час візиту було проведено робочу зустріч з представниками органів соціального захисту населення, Пенсійного фонду України, а також Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області. Метою зустрічі було обговорення проблемних питань, що виникають при реалізації прав вказаної категорії осіб, а також практики застосування законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів у сфері їх забезпечення. Також було приділено увагу шляхам реінтеграції ВПО, необхідним крокам для захисту їх прав та гарантування верховенства права при реалізації ними своїх прав.

У ході проведення заходу учасники висловили пропозицію щодо якнайшвидшого врегулювання окремих проблем у сфері забезпечення прав вказаної категорії осіб, зокрема питання призупинення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам на підставі інформації, отриманої з системи «Аркан», та розробки механізму повернення соціальних виплат за минулий період.

Аналогічні моніторингові візити планується провести також у Дніпропетровській та Сумській областях.

За результатами цих візитів у вказаних областях до Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України будуть направлені узагальнені пропозиції.