Уповноважений зустрілася з головою моніторингової місії ООН із прав людини в Україні

20/11/2018 20:56

Під час зустрічі Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова проінформувала голову моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіону Фрейзер про нові порушення прав ув’язнених.

Людмила Денісова повідомила, що отримала тривожну інформацію з анексованого Російською Федерацією Криму.

«Мені стало відомо про утримання у так званій «ямі» кількох громадян України. Серед них – затриманий два тижні тому Ділавер Гафаров. До карцеру потрапили й учасники справи «Веджіє Кашка» - Бекір Дегерменджи, Руслан Трубач, Кязім Аметов. Ще двоє кримських татар опинились у «спецблоці» у Ростові-на-Дону. Обидвоє - фігуранти справи «Хізб ут-Тахрір» Ремзі Меметов та Енвер Мамутов», - зазначила Людмила Денісова.

Уповноважений вже звернулась до українського консула, аби він перевірив цю інформацію. Крім того, Людмила Денісова надіслала запити до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової та Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова. У листах вона закликала їх вжити всіх заходів щодо забезпечення належних умов тримання українських громадян та надання їм кваліфікованої медичної допомоги.

Ще однією темою розмови стали факти недотримання прав людини у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.

На цій території розташовані 28 колоній, де станом на 2014-й рік перебувало більше 16 тисяч засуджених.

За словами Омбудсмана, вже майже 900 в’язнів написали заяву, що хочуть відбувати покарання на контрольованій Україною території. Проте бажаючих написати такі заяві ще більше, але вони бояться.

Людмила Денісова підкреслила, що Україна готова до обміну ув’язненими. Але зазначила, що  процес постійно зривають представники окупаційної «влади».