Валерія Лутковська наголошує на необхідності ефективного розслідування у справі громадських активістів «Харківського антикорупційного центру»

19/09/2017 10:00

В межах відкритого провадження Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулась до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова щодо якнайшвидшого здійснення ефективного розслідування за фактом нападу та побиття у м. Харкові громадських активістів «Харківського антикорупційного центру» Дмитра Булаха та Євгена Лісічкіна.

Як відомо, 30 серпня 2017 року було побито керівника «Харківського антикорупційного центру» Дмитра Булаха, а вже 18 вересня зазнав нападу і член правління цієї громадської організації Євген Лісічкін. Громадські активісти переконані, що вказані побиття пов’язані з їхньою професійною діяльністю.

«Звертаю Вашу увагу на те, що загальним обов’язком держави за статтею 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є обов’язок гарантувати кожному, хто перебуває під її юрисдикцією, права і свободи, визначені у Конвенції, що опосередковано вимагає забезпечення ефективного офіційного розслідування вчиненого злочину. Практика Європейського суду з прав людини свідчить про те, що, на думку Суду, саме негайна реакція органів державної влади у розслідуванні злочинів є важливою для забезпечення громадської впевненості в дотриманні цими органами принципу верховенства права у виконанні ними норм права та у попередженні поблажливості до незаконних дій», – йдеться у листі Валерії Лутковської.

 У цьому зв’язку Уповноважений наголошує на необхідності забезпечити якнайшвидше здійснення ефективного розслідування вказаних нападів. Хід вказаної справи перебуває на особистому контролі Уповноваженого.