Відбулася презентація дослідження «Ґендерна проблематика та її актуальність в українському суспільстві»

19/09/2017 16:23

19 вересня 2017 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася презентація експертного дослідження «Ґендерна проблематика та її актуальність в українському суспільстві», проведеного Інститутом соціальних технологій «Соціополіс» на замовлення громадської організації Ліга захисту жінок «Гармонія Рівних».

Захід організовано громадською організацією Ліга захисту жінок «Гармонія Рівних» за підтримки Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час заходу групою авторів дослідження було презентовано його ключові результати. Так, результати дослідження показали, що українське суспільство, незважаючи на низку позитивних зрушень після Революції Гідності, залишається для українських жінок більшою мірою проблемним середовищем, а не простором самореалізації. Існує низка проблем, які потребують термінового вирішення. Серед них: ґендерно мотивоване домашнє насильство, професійні обмеження та дискримінація на робочому місці, несприятливі умови для побудови жінками військової кар’єри, недостатня участь жінок у політичному житті країни, ейджизм і важке соціальне становище жінок, які проживають у сільській місцевості.

Також значну негативну роль відіграють дискримінаційні практики, що ґрунтуються як на недосконалості законодавства, так і на поширених в масовій свідомості ґендерних стереотипах.

«Першочерговими кроком в напрямку до подолання цих проблем має бути ратифікація Верховною Радою України Стамбульської конвенції, прийняття законопроектів №1456 (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі) і №6109 (щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях). Також важливим напрямком роботи має стати кооперація та координація громадських об’єднань й активістів з метою організації ґендерно орієнтованої освіти, юридичної допомоги, проведення культурно-просвітницьких заходів», – переконані автори експертного дослідження «Ґендерна проблематика та її актуальність в українському суспільстві».

В обговоренні дослідження взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, громадських неурядових та міжнародних організацій.