На засіданні Консультативної ради при прокуратурі Черкаської області розглянуто факти порушення прав людини під час акцій протесту в січні-лютому 2014 року

19/09/2014 16:13

Представники громадськості та працівники прокуратури в черговий раз зустрілися на засіданні Консультативної ради, щоб обговорити звіт прокуратури про хід розслідування випадків незаконного затримання, побиття, знищення та пошкодження майна громадян у Черкасах під час акцій протесту в січні-лютому 2014 року.

Заступники обласного прокурора Володимир Вегера та Іван Шевченко поінформували присутніх про проміжні результати кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів щодо учасників черкаського Євромайдану. Вони, зокрема, зазначили, що до Соснівського районного суду м. Черкаси направлено обвинувальний акт щодо 4 працівників ДАІ на причетність до скоєння злочинів. Перевіряється також значна кількість співробітників міліції та прокуратури, у тому числі і керівної ланки, а також окремі судді й посадовці Черкаської обласної державної адміністрації.

На засіданні виступив регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Володимир Батчаєв, який повідомив про випадок невнесення до відповідної інформаційної бази рішення прокуратури про закриття кримінального провадження стосовно учасника акцій протесту, що, в свою чергу, призвело до його перебування на обліку в місцевій міліції як особи, що притягується до кримінальної відповідальності. Вказане порушення прав людини, завдяки втручанню регіонального координатора, було усунено, а з метою унеможливлення подібних випадків, Консультативна рада рекомендувала прокуратурі провести звірку відомчих даних щодо реабілітації кожного з учасників акцій протесту у місті Черкасах з обліками підрозділу інформаційно-аналітичного забезпечення обласного Управління МВС.

Крім цього, на засіданні ради була заслухана інформація про стан дотримання законодавства із земельних питань та прийнято рішення рекомендувати прокуратурі провести перевірку діяльності відповідних органів та їх посадових осіб.