Працівники сільських та селищних рад Об’єднаних територіальних громад опановують функції захисту прав та інтересів дітей

19/07/2018 14:49

17-18 липня 2018 року у Чернігові пройшов другий дводенний тренінг «Механізми захисту прав та інтересів дітей» для працівників служб у справах дітей міських, сільських, селищних  рад об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.  

Як відомо, у зв’язку із  децентралізацією та реформуванням місцевих органів влади на сільські та селищні ради ОТГ з районного на місцевий рівень передано ряд повноважень щодо заисту прав та інтересів дітей.  

Учасників тренінгу ознайомили з  міжнародним та національним законодавством у сфері захисту прав дитини, рішеннями Європейського Суду з прав людини.

Обговорено роль міських, сільських та селищних рад об’єднаних територіальних громад як органів опіки та піклування в сімейних спорах,  діяльність  комісії  захисту прав дитини, які наразі створюються як консультативно-дорадчий орган при міських, сільських та  селищних радах ОТГ.

Окрема увага приділялася  роботі з дітьми вразливих категорій, зокрема дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Під час практичних завдань, які були складені на основі звернень громадян до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,  учасники тренінгу мали змогу проаналізувати ситуації, визначити які права дітей або їхніх батьків були порушені, як орган опіки та піклування має реагувати на ці порушення.

Тренінг відбувся у рамках реалізації проекту «Сприяння діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на регіональному рівні», який реалізовується у співпраці між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Програмою розвитку ООН в Україні.