Регіональний координатор Уповноваженого розповіла поліцейським Чернігівщини про міжнародні зобов’язання України щодо заборони катувань

19/06/2018 14:42

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернігівській області Алла Лепеха поінформувала працівників поліції про діяльність Національного превентивного механізму в Україні та заборону катувань, нелюдського або такого, що принижує людську гідність, поводження. Вона акцентувала увагу на тому, що проблема створення дійових механізмів національної та  міжнародної протидії катуванням залишається актуальною і донині. Тортури та нелюдське або таке, що принижує людську гідність, поводження є досить латентним явищем.

Регіональний координатор зазначила, що заборона катування, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження, закріплена у ст.3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є абсолютною за своїм характером і не підлягає обмеженням чи виняткам. Ні суспільна небезпека, яка загрожує життю нації, ні винятково складні випадки боротьби з організованою злочинністю чи тероризмом, ні будь-які інші обставини не можуть слугувати підставами для відсторонення державами-учасницями конвенції від свого зобов’язання. В поліцейських підрозділах, в установах виконання покарань, інших місцях несвободи, де  перебуває людина, катування може здійснюватись у пасивний спосіб: за мовчазної згоди посадових осіб шляхом ненадання своєчасної медичної та іншої допомоги.

Під час заняття поліцейські дізнались про результати моніторингових відвідувань місць несвободи в Чернігівській області; про запровадження в Україні національного превентивного механізму у форматі “Омбудсмен  +”, який передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Офісу Омбудсмена  спільно з активістами громадянського суспільства. 

Короткострокові курси підвищення кваліфікації з поліцейськими структурних та територіальних підрозділів ГУНП в Чернігівській області проходили з метою реалізації статті 75 Закону України «Про Національну поліцію».