Уповноважений з прав людини розширює повноваження регіональних координаторів зі зв’язків із громадськістю

19/05/2014 16:16

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська прийняла рішення надати регіональним координаторам зі зв’язків із громадськістю права самостійних візитів в рамках реалізації національного превентивного механізму, оскільки практика моніторингових візитів у місця несвободи лише за участю працівників Секретаріату Уповноваженого дещо обмежує кількісний показник таких візитів.

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся спеціалізований тренінг «Особливості реалізації національного превентивного механізму за участю регіональних координаторів зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини».

Як відомо, в Україні існує близько 6000 місць несвободи різних типів, які потребують уваги як держави, так і громадськості щодо дотримання прав і свобод людини в їх діяльності.

Моніторинг кожного типу таких установ має ряд специфічних особливостей, тому фахівці Секретаріату Уповноваженого навчали регіональних координаторів зі зв’язків із громадськістю алгоритму моніторингу пенітенціарних закладів, особливостям моніторингу установ соціального захисту, моніторингу закладів охорони здоров’я, особливості моніторингу судів (приміщення/камери для підсудних, зали судових засідань, доступності всіх установ для маломобільних верств населення тощо).

Під час тренінгу було обговорено постмоніторингову діяльність, яка полягає в направленні звіту в підпорядковані державні органи та відстеження наявності та якості реагування на надані рекомендації.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, яка була присутня на тренінгу, висловила сподівання щодо активної участі регіональних координаторів Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю у всіх пріоритетних напрямах своєї діяльності. Зокрема, у реалізації національного превентивного механізму, у проведенні спеціальних проваджень Уповноваженого, проваджень з питань дотримання соціально-економічних прав громадян та моніторингу дотримання принципу недискримінації.