Результати моніторингового візиту до управління соціального захисту населення та охорони здоров`я Голопристанської РДА на Херсонщині

19/04/2019 14:43

Завідувач Сектору регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Февзі Каракаш здійснив моніторинговий візит до управління соціального захисту населення та охорони здоров`я Голопристанської районної державної адміністрації.

Метою візиту було дослідження дотримання конституційних прав громадян України з АР Крим та м. Севастополя, внутрішньо переміщених осіб з їх числа на соціальний захист та охорону здоров'я.

Встановлено, що на обліку як ВПО перебувають 31 житель Криму. З них тільки двоє отримують грошову допомогу. Також з числа зазначених осіб є одна дитина з інвалідністю.

Також встановлено, що співробітниками управління досі проводяться перевірки та складаються акти обстеження умов проживання внутрішньо переміщених осіб, що є порушенням постанови Верховного Суду України, яка набула чинності 20 грудня 2018 року. Регіональне представництво в АР Крим та м. Севастополі раніше надсилало на адреси всіх обласних управлінь соціального захисту відповідні листи з рекомендаціями дотримання вимог чинного законодавства та з метою недопущення порушення прав ВПО.

На офіційному сайті відсутня нормативно-правова база щодо послуг для ВПО. Також там розміщена не актуальна для внутрішньо переміщених осіб інформація. В самому приміщенні відсутні інформаційні стенди з інформацією для переселенців.

Докладний звіт за результатами перевірки та рекомендації щодо усунення недоліків будуть направлені на адресу Голопристанської районної державної адміністрації.