Результати перевірки дотримання конституційних прав громадян на охорону здоров’я в Обухівському районі на Київщині

19/04/2019 16:44

Співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили дотримання конституційних прав громадян у сфері права на охорону здоров’я в Обухівському районі Київської області.

Під час візиту відвідано Обухівську районну раду, Українську міську раду, комунальне некомерційне підприємство Обухівської районної ради «Обухівська центральна районна лікарня», комунальне некомерційне підприємство Обухівської районної ради «Обухівський районній центр первинної медико-санітарної допомоги», Українську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини.

Відбулися зустрічі з керівництвом району та зазначених установ, що підпорядковані Обухівській районній раді.

В ході моніторингу з’ясовано, що в зазначених закладах охорони здоров’я проводяться заходи щодо покращення та зміцнення матеріально-технічної бази, а саме в Обухівській центральній районній лікарні завершено капітальний ремонт харчоблоку, терапевтичного відділення, в приймальному відділенні відкрито протишокову палату, розпочато капітальний ремонт інфекційного відділення, передбачені кошти на ремонт ЛОР відділення. Закуплено сучасне медичне обладнання. Триває будівництво двох амбулаторій.

Водночас виявлено низку проблемних питань. Зокрема, потребують негайних ремонтних робіт приміщення Української амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

Для населення Обухівського району лише 2 аптеки, які знаходяться в місті Обухові, відпускають медичні препарати за урядовою програмою «Доступні ліки».

В районних закладах охорони здоров’я не здійснюється облік осіб, які мають право на безоплатне та пільгове забезпечення лікарськими засобами за групами населення та категоріями захворювань, та не визначається потреба в коштах на цю мету. Як наслідок кошти місцевих бюджетів на покриття витрат для забезпечення хворих пільгових категорій безоплатними ліками не передбачені.

Керівництву Української міської ради надано рекомендації щодо актуалізації інформації, що стосується сфери охорони здоров’я, на офіційному веб-сайті міської ради.