Парламентський комітет з питань транспорту підтримав позицію Уповноваженого про необхідність розгляду законопроекту щодо права на страйк

19/04/2017 17:52

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту підтримав позицію Валерії Лутковської щодо необхідності якнайшвидшого розгляду  проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк» (реєстр. №4639 від 11.05.2016) і додатково звернувся до Голови Верховної Ради України щодо включення до порядку денного ряду законопроектів, в тому числі вищеназваного.

У листі комітету ВРУ з питань транспорту також повідомляється, що згідно з Постановою ВРУ 1852-VIІІ від 21.02.2017 року законопроект № 4639 включений в порядок денний шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Нагадаємо, наприкінці березня Валерія Лутковська звернулась до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням включити до порядку денного найближчого пленарного засідання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування реалізації конституційного права людини на страйк» для невідкладного його розгляду.

Прийняття вказаного закону, на переконання Омбудсмана, дозволить працівникам сфери транспорту захищати свої законні права та інтереси методами цивільного протесту, унеможливить виникнення підстав для надходження до Європейського суду аналогічних заяв проти України, а також забезпечить належне звітування України перед Комітетом міністрів Ради Європи.