Незалежна медіа-профспілка України вимагає від окупаційної влади Криму припинити «зачищати» залишки вільної журналістики на півострові

19/04/2016 16:42

«Звинувачення наших кримських колег: нині пенсіонера Миколи Семени, колишньої позаштатного фотокора газети «День» Леньяри Абібулаєвої та ще однієї громадянки Руслани Люманової у сепаратизмі, які за нашою інформацією їм висувають, є абсурдними. Те, що їх привезли на допит у ФСБ, свідчить про те, що окупаційна влада в Криму продовжує лінію на «зачищення» півострова від залишків вільної журналістики. Вона намагається посіяти страх, щоб залякати тих, хто не боїться ще передавати правдиву інформацію з Криму», – йдеться у заяві голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова.

На його думку, відбувається жорстоке продовження тієї політичної лінії, яка вже здійснювалася в Криму раніше. Там відбувалися обшуки у журналістів, їх затримували, проти члена комітету Незалежної медіа-профспілки України Анни Андрієвської порушили кримінальну справу.

Юрій Луканов повідомив, що НМПУ інформує про це всі свої партнерські міжнародні організації з проханням відреагувати на спроби нищення журналістики.

Як уже повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини в межах наданих повноважень вживає заходів щодо дотримання та захисту прав людини на території Автономної Республіки Крим, в тому числі й кримських журналістів.

Зокрема, Валерія Лутковська неодноразово під час міжнародних зустрічей і заходів найвищого рівня привертала увагу міжнародної спільноти до порушень права на свободу слова, на висловлення думки, повідомляла про утиски і продовження тиску на представників засобів масової інформації в АР Крим.