Людмила Денісова зустрілася з Президентом Італійської федерації з прав людини Антоніо Станго

18/03/2019 20:35

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова провела зустріч з Президентом Італійської федерації з прав людини Антоніо Станго.

На зустрічі також були присутні віце-президент Італійської федерації з прав людини Елеонора Монжеллі, депутат польського Парламенту Корнелія Вроблевська, Голова Правління «Фонд відкритого діалогу» Бартош Крамек, спостерігач Італійської федерації з прав людини Людмила Волошина, казахська журналістка і опозиційна активістка, яка звернулася з проханням надати притулок в Україні Жанара Ахметова, співробітник адвокатури Наталія Панченко.

Під час зустрічі йшлося про порушення прав громадян України, які мають місце на тимчасово окупованій території Луганської і Донецької областей, Криму та Російській Федерації, а також в інших іноземних державах.

Людмила Денісова повідомила присутнім про ситуацію з українськими політв’язнями. Зокрема, про Едема Бекірова, якому з кожним днем стає дедалі гірше та Павла Гриба, якому потрібне термінове хірургічне втручання.

«Обидва чоловіки перебувають у критичному стані і їм потрібна негайна допомога лікарів, яку не надає російська сторона», - підкреслила український Омбудсман.

Вона зазначила, що головною загрозою дотримання прав людини в Україні є агресія РФ і нагадала про неприхований акт збройної агресії щодо 24 українських військових моряків, яких РФ взяла у полон.

За словами Людмили Денісової, увесь цивілізований світ визнає те, що моряки є військовополоненими, але Росія взагалі не дотримується виконання статей Женевської конвенції 1949 року та норм Міжнародного гуманітарного права. Також вона наголосила на необхідності кваліфікованого лікування трьом пораненим морякам Андрію Артеменко, Андрію Ейдеру та Василю Сороці.

Спостерігач Італійської федерації з прав людини Людмила Волошина звернулася до Людмили Денісової з проханням допомогти захистити себе та інших громадян України на території Казахстану. Правозахисник розповіла про своє затримання та депортацію у Казахстані через правозахисну діяльність. Для з’ясування обставин щодо цієї ситуації український Омбудсман пообіцяла звернутися до Уповноваженого з прав людини у Республіці Казахстан Аскара Шакірова.

У свою чергу, казахська журналістка і опозиційна активістка Жанара Ахметова також звернулася до Людмили Денісової з проханням надати політичний притулок в Україні. Уповноважений пообіцяла відреагувати на ситуацію після офіційного звернення казахської активістки.