Посадовця Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації притягнуто до відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

19/02/2019 19:02

На адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла інформація про те, що на офіційному веб-сайті Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації розміщено довідку, яка містить персональні дані (дату та місце народження, місце проживання, ідентифікаційний номер платника податків, серію, номер паспорту, а також ким та коли такий паспорт виданий).

У зв’язку з цим, співробітниками відділу в сфері захисту персональних даних Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини було вжито заходів щодо припинення поширення персональних даних на вказаному веб-сайті та складено протокол про адміністративне правопорушення.

06 лютого Святошинський районний суд м. Києва розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення визнав винною посадову особу Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб’єкта персональних даних та наклав стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн).

Необхідно зазначити, що вказані у довідці відомості щодо дати та місця народження, місця проживання, ідентифікаційного номеру платника податків, а також реквізитів паспорту особи є інформацією з обмеженим доступом (конфіденційною інформацією) та не підлягають відображенню у відкритому доступі. Таким чином, конфіденційна інформація з огляду на мету її використання перед опублікуванням мала бути замальована або заретушована.