Аксана Філіпішина: «Результати Всеукраїнського конкурсу учнівських есе переконливо свідчить про те, що рівень розуміння прав людини в Україні зростає»

19/01/2018 14:49

Це зазначила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час урочистої церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» та Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини, що відбулася в Офісі Омбудсмана.

Призерів та лауреатів конкурсу учнівських есе обрали серед 698 учасників із 22 областей України. В роботах учні розповідали, зокрема, про своє бачення прав людини в умовах збройного конфлікту, реалізацію прав людини особами з інвалідністю і представниками національних меншин, свободу слова, права людини онлайн, право на життя та права дитини. У значній кількості робіт порушувалися питання взаємовідносин та дотримання прав людини в шкільному колективі, між дорослими та дітьми. Приємною несподіванкою стала велика кількість робіт дітей із сільської місцевості та маленьких містечок. Про права людини також більше почали говорити діти на Сході України – в Донецькій та Луганській областях.

Призерів та лауреатів конкурсу навчально-методичних розробок обирали серед 118 педагогів-учасників із 19 областей України.

З повним переліком імен переможців та лауреатів можна ознайомитись на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини за посиланням.

Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності» та Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з прав людини організовано Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.