Зустріч Омбудсмана Людмили Денісової зі Спеціальним представником Режі Брійєм

19/10/2018 12:20

Під час візиту до штаб-квартири Ради Європи Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела зустріч зі Спеціальним представником генерального Секретаря Ради Європи по Україні Режі Брієм. Обговорили питання реалізації національного превентивного механізму. Моніторингові візити залишаються найдієвішим способом запобігання катуванням у місцях несвободи. У 2019 Офіс Омбудсмана зможе здійснити більше таких заходів, адже фінансування напряму заплановане більше, аніж поточного року.
Режі Брійя цікавили також проблеми внутрішньо переміщених осіб. Людмила Денісова акцентувала увагу на перешкодах в отриманні ними пенсій та пояснила, що працює у цьому напрямі, використовуючи при цьому максимально широке коло інструментів.

«Українці мають отримувати свої законні виплати, незалежно від їхнього статусу чи місця проживання», - зазначила Омбудсман.
Під час зустрічі обговорили питання оптимізації роботи Офісу Омбудсмана. Зараз триває робота щодо посилення доступності Інституції до людей, які мешкають у регіонах. Відкриваються повноцінні офіси в областях.

«При Секретаріаті працює десяток координаційних рад за напрямами. До їх складу входить і громадськість, і представники державних органів. Це дозволяє нам консультуватися з неурядовцями та чути їх точку зору при вирішенні завдань, які стоять перед нами», - зауважила Уповноважений.
Інституція Уповноваженого має відігравати ключову роль у захисті прав людей, особливо – соціальних. Представник Генерального Секретаря наголосив, що Омбудсман України має у цьому найважливіший статус.

У підсумку Людмила Денісова подякувала Режі Брійя за зустріч, а він, у свою чергу, відзначив, що Україна рухається у правильному напрямі – напрямі Європейського Союзу.