У камерах гауптвахти Південного теруправління ЗСУ відсутня система каналізації та водопроводу

19/10/2018 19:40

Представник Уповноваженого ВР України з прав людини у Південних областях Олександр Остапенко, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Валентин Михайлов та громадський монітор Національного Превентивного Механізму Ігор Кравець здійснили моніторинговий візит до гауптвахти Південного територіального управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України.

Монітори відвідали житлові приміщення ув’язнених, а також їдальню, душове приміщення, прогулянковий дворик.

Групою було зафіксовано належний стан системи харчування. Приміщення були у задовільному стані, а площа відповідає стандартам.

Керівництво установи проінформувало моніторів про те, що направили заявки щодо виділення коштів на проведення капітальних ремонтних робіт в установі.

Гострим проблемним питанням в установі є відсутність систем каналізації та водопроводу у половині приміщень, де перебувають ув’язнені.

Крім того, було зафіксовано наявність одного приміщення з цілодобовим освітленням. Всі приміщення обладнані надто яскравим освітленням, яке заважає ув’язненим особам спати.

Монітори зазначили, що у вищевказаних проблемах наявні ознаки жорстокого поводження.

Системною проблемою є відсутність електричних розеток, у зв’язку з наявною забороною у нормативно-правових актах Міністерства оборони України. Відповідні заборони порушують міжнародні стандарти тримання ув’язнених та потребують врегулювання.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями буде спрямовано до Міністерства оборони України.