В Ірпінському відділі поліції ГУНП в Київській області виявлено грубі порушення прав людини

18/07/2018 13:00

Суттєве занепокоєння представника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого викликало несвоєчасне  інформування працівниками поліції центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб.

У ході вивчення інформації, що міститься в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Ірпінського відділу поліції, встановлено факти невнесення даних про осіб, які були доставлені до відділу.

Чергові відділу не перевіряють, чи працівник поліції, який затримав особу, повідомив про затримання центр з надання правової допомоги, а якщо цього не було зроблено, самостійно не повідомляють центр одразу після доставлення.

У відділі відсутня документація уповноважених службових осіб, відповідальних за перебування затриманих щодо забезпечення записів усіх дій, що проводяться із залученням затриманого.

Не забезпечено безперешкодний доступ до відділу поліції людей з інвалідністю.

Також неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із адвокатами, тому що спеціальні приміщення, передбачені відповідним відомчим наказом МВС, відсутні. Функціювання кімнат для затриманих призупинено у зв’язку з невідповідністю вимогам національних та міжнародних стандартів. Слідчі кімнати відсутні. Такі обставини створюють передумови для порушення прав осіб, які перебувають у відділі поліції.

Відсутній Журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які тут перебувають.

Крім того, відділ поліції не забезпечений у необхідній кількості медичним інвентарем і лікувальними засобами для надання домедичної та первинної (у т.ч. невідкладної) допомоги, а універсальна аптечка не укомплектована та має медикаменти з простроченим терміном використання.

У відділу поліції вільний доступ громадян до Книги скарг та пропозицій не забезпечено, вона розміщена у недоступному місці, за турнікетом біля чергової частини, вхід до якої здійснюється лише з дозволу постового.

За результатами візиту до Міністерства внутрішніх справ України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.