Відкрито сайт моніторингу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

18/07/2016 15:24

Сайт створено Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) за підтримки Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою сприяння ефективній імплементації положень Національної стратегії у сфері прав людини та координації діяльності усіх інститутів громадянського суспільства та державної влади.

На сайті доступний огляд процесу моніторингу, а також звіти, складені за його результатами.

Для зручності та координації спільної діяльності портал містить контактні дані виконавців Плану дій та представників організацій громадянського суспільства, що здійснюють моніторинг.

Також на сайті можна знайти Меморандум про співпрацю, до якого можуть долучитися організації громадянського суспільства.

Ресурс можна знайти за посиланням – hro.org.ua.

Як зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час останньої наради з питань організації моніторингу виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, для успішної реалізації стратегії потрібне кваліфіковане експертне забезпечення.

«Питання моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини та виконання Плану дій з її реалізації є першочерговим і пріоритетним завданням нашого офісу. Сподіваюся, що для громадськості так само. По-перше, відповідно до Указу Президента 10 грудня ми маємо представити альтернативну доповідь про виконання Плану дій за поточний рік. По-друге, під час розробки Стратегії ми неодноразово наголошували на тому, що цей документ не має стати декларативним, тож нам необхідно пильно стежити за його поетапною реалізацією», – переконана Валерія Лутковська.

За її словами, результати моніторингу повинні містити не лише критичні зауваження, а й висловлення експертної думки, яка допоможе уряду визначитись у своїх подальших діях.

Нагадаємо, сприяння реалізації Національної стратегії у сфері прав людини – одна з пріоритетних цілей Уповноваженого, визначених у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого на 2016-2017 роки.

23 лютого 2016 року відбулася нарада з питань організації моніторингу виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, організована Уповноваженим з прав людини і Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), участь у якій взяли представники громадських та міжнародних організацій. За результатами наради було прийнято рішення щодо спільної розробки механізму координації роботи неурядових організацій, правозахисників, експертів та Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з відповідальними державними органами.

Між Уповноваженим та представниками громадянського суспільства в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини також було підписано Меморандум про співпрацю.

27 квітня 2016 року в інформаційному агентстві «Главком» під час прес-конференції на тему: «Виконання Національної стратегії в області прав людини до 2020 року» було представлено попередній звіт про виконання Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року відповідно до Плану дій.

16 червня 2016 року було презентовано Звіт за результатами імплементації Національної стратегії в сфері прав людини за I квартал 2016 року».