Недостатнє фінансування Чорнобаївської школи-інтернату негативно впливає на реабілітаційний процес дітей

18/05/2018 15:58

У цьому переконалась команда моніторів та регіональний представник Уповноваженого  в Херсонській області, які без попередження відвідали Чорнобаївську санаторну загальноосвітню школу-інтернат  І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради у с. Чорнобаївка Білозерського району.

 У  школі-інтернаті навчаються діти, які мають захворювання на сколіоз. На день візиту в школі навчалося 196 учнів.

Дітям забезпечується ортопедичний режим: класні кімнати оснащені  ортопедичними кушетками для належного відпочинку дітей  в горизонтальному положенні з метою розвантаження хребта під час занять.

Відзначено, що 48 педагогічних працівників закладу на високому рівні організовують навчально-виховну та реабілітаційну роботу.

Водночас,  під час моніторингового візиту були виявлені і проблеми.

Одна з них –  невідповідність реальної потреби у коштах до затвердженого помісячного плану асигнувань. Так, взагалі не передбачені видатки з січня по травень 2018 року на медикаменти, соціальне забезпечення, а  з січня по березень – на продукти харчування. Відтак, у зв'язку з відсутністю фінансування продукти харчування закуповувалися у постачальників в борг.

Також через недостатнє фінансування призупинено функціонування  басейну, що негативно впливає на реабілітаційний процес дітей зі специфікою захворювань (сколіоз, кіфоз, лордоз).

Під час огляду спальних поверхів встановлено, що в житлових кімнатах недостатньо меблів, не дотримуються норми площі на одну особу (ліжка стоять впритул), порушується право на приватність (відсутні перегородки у санітарних кімнатах).

Також моніторинговою групою відзначено, що заклад потребує проведення ремонту спально-лікувального корпусу, заміни старих дерев’яних віконних рам, побудови пандусу для людей з обмеженими фізичними можливостями.