Необхідно надати добровольцям, які брали участь у бойових діях, статус учасників бойових дій

18/05/2018 15:42

Це зазначив Представник Уповноваженого Андрій Мамалига під час  Всеукраїнської конференції організацій, які опікуються учасниками бойових дій. інвалідами війни, інвалідами АТО та сім’ями загиблих.

В своєму виступі Андрій Мамалига наголосив на необхідності надання добровольцям, зокрема з підрозділів ДБ ОУН та ДУК ПС, які брали участь в бойових діях, статус учасників бойових дій. Також він зауважив, що необхідно врегулювати статус сімей воїнів, які зникли безвісті в зоні проведення бойових дій на Сході України.

«Наразі важливою є зміна територіальної підсудності для бійців, що знаходяться в місцях несвободи в зоні проведення бойових дій на Сході України. Крім того, дуже актуальним є питання системи реабілітації учасників бойових дій. І це необхідно робити не шляхом ліквідації існуючих закладів, а шляхом їх реорганізації та розвитку», – переконаний Андрій Мамалига.

Учасники конференції погодились із пропозицією Представника Уповноваженого щодо перейменування військового госпіталю Воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна» на госпіталь імені Героя України Олега Міхнюка. Пропозицію щодо цього буде направлено до офіційних інстанцій від організацій-учасників конференції найближчим часом.

У конференції  взяли участь голова Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Олександр Третьяков та заступник радника Міністра оборони України від Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Робін Сіворд.