У Одеській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат № 34 забезпечені належні умови для перебування, навчання та розвитку дітей

18/04/2019 18:35

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Людмила Ямщикова та громадський монітор національного превентивного механізму Ірина Чімбер здійснили плановий візит до Комунального закладу «Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 34 І-ІІ ступенів» Одеської обласної ради.

В школі-інтернаті забезпечені найкращі умови для перебування, навчання та розвитку дітей. Персонал закладу має профільну освіту, застосовує новітні методики, регулярно підвищує кваліфікацію.

В школі-інтернаті одночасно навчається понад 200 дітей, 107 з них – з аутичними проявами.

Заклад має хорошу матеріальну базу. Діти повністю забезпечені спеціалізованими підручниками, витратними матеріалами для творчості, в наявності великий просторий комп’ютерний клас, виробничі майстерні, теплиці, велика, доглянута територія, спортивні майданчики, реабілітаційні кімнати.

У кожному класі є бутлі з питною водою та стаканчики.

Належним чином забезпечується право на медичну допомогу, є окремий медичний пункт, де наявні ліки першої необхідності, у закладі працюють медичні сестри.

Діти-сироти забезпечені одягом та взяттям, всі вихованці одягнені по погоді та за власними вподобаннями.

Сплять діти у достатньо просторих спальнях, всі ліжка розташовані на достатній відстані, кожна дитина має індивідуальну тумбочку. Спальні корпуси облаштовані душовими, умивальниками у достатній кількості, що дозволяє в повній мірі забезпечувати дітям всі необхідні гігієнічні процедури.

Педагоги приділяють багато уваги адаптації та всебічному розвитку дітей – вони їздять на прогулянки в парк, на море.

Особливу увагу тут приділяється створенню безпечного середовища. Продумані заходи пожежної безпеки, на стінах розміщені наочні інформаційні матеріали, дітей навчають безпечній поведінці.

Персонал закладу оберігає приватність та персональні дані дітей та їхніх батьків.

За результатом моніторингового візиту буде направленій лист-реагування до Департаменту освіти Одеської ОДА.