Омбудсмен Людмила Денісова планує призначити представника Уповноваженого по Автономній Республіці Крим

18/04/2018 18:02

Про це йшлося під час зустрічі з Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим Борисом Бабіним.

За офіційними даними близько 32 тисяч громадян Криму зареєструвалися як ВПО. Представник Президента окреслив найболючіші питання переселенців з Криму, вирішення яких сьогодні потребує втручання Омбудсмена.

Серед них - паспортизація кримчан, отримання молоддю освіти на території материкової України, нестача житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), виплати пенсій та депозити на непідконтрольній території.

Уповноважений Людмила Денісова бачить вирішення питання паспортизації кримчан у площині розгортання системи надання адміністративних послуг на Херсонщині. Зокрема, це відкриття нових центрів в районних пунктах та розширення існуючих підрозділів у місті Херсон.  

Говорили й про відкриття нових контрольно-пропускних пунктів та належне інфраструктурне облаштування вже існуючих. В цьому аспекті Борис Бабін наголосив, що майже 100% перевезень на КПВВ в Криму працюють нелегально, тому необхідно працювати у напрямку легалізації маршрутів – проведення відкритого конкурсу та обрання легального перевізника.

Омбудсмен впевнена, що вирішення проблем жителів Криму на сьогодні можливе за рахунок посилення регіональних представництв Уповноваженого. Зокрема, у планах Омбудсмена – призначення представника Уповноваженого в Автономній Республіці Крим, з місцем розташування його офісу у Херсоні.

«Я планую призначити представника Уповноваженого по Автономній Республіці Крим. Звичайно, його офіс буде розташований у Херсоні. Сьогодні серед наших головних задач також створення спільної стратегія реінтеграції півострова. Тут, на материковій Україні, ми маємо створити всі умови, щоб кримчани відчували, що приїхали на Батьківщину», - підсумувала Людмила Денісова.