Результати моніторингового візиту щодо дотримання прав на професійну (професійно-технічну) освіту в Сумській області

18/03/2019 17:14

Співробітники Департаменту моніторингу соціальних прав з метою перевірки дотримання права на професійну (професійно-технічну) освіту здійснили моніторинговий візит до двох державних навчальних закладів у Сумській області.

Під час моніторингу до державного навчального закладу «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту» було встановлено, що у закладі створені задовільні умови для здобуття освіти.

Обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2018 році склав 213 осіб, який було виконано на 100%. Фактичне працевлаштування випускників становило 75,9%.

Заклад забезпечений педагогічними працівниками на 92%. Вакантними залишаються 3 посади майстрів виробничого навчання.

На вході до будівлі закладу встановлений пандус. Інших засобів для забезпечення доступності будівлі для осіб з обмеженими можливостями немає.

Заклад фінансується з бюджету міста Суми. Однак кошти на оновлення матеріально-технічної бази з місцевого бюджету не виділяються. Через недостатнє фінансування не встановлено у закладі пожежну сигналізацію.

Під час візиту до державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» було встановлено, що у закладі створені належні умови для здобуття професійно-технічної освіти.

В училищі експериментально запроваджено дуальну форму навчання за спеціальністю «Електрогазозварник» організовано опанування практичних навичок на одному з підприємств міста.

Обсяг регіонального замовлення у 2018 році виконано на 100%. Із 167 випускників закладу за держзамовленням працевлаштовані 159 (95%) осіб. Забезпеченість закладу педагогічними працівниками становить 85%.

У закладі навчаються всього 10 осіб з інвалідністю, для 6 з них створено спеціальну навчальну групу.

Під час моніторингу встановлено, що в місцевому бюджеті м. Суми впродовж 2018-2019 років видатки на розвиток матеріально-технічної бази, створення належних умов для проживання учнів у гуртожитку, встановлення у закладі пожежної сигналізації, оновлення обладнання їдальні, а також проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень та будівель не передбачались.