Захист прав людини – пріоритет Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки

18/03/2015 17:06

Сьогодні, 18 березня 2015 року, в Києві відбулась презентація Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки, що є спільною ініціативою Ради Європи та української влади.

Планом дій для України на 2015-2017 роки визначено пріоритетні напрями реформ, зокрема, проведення конституційної реформи та реформи судочинства, боротьба з корупцією, дотримання прав людини та протидія економічним злочинам. Кожен з пунктів плану містить індикатори виконання та джерела підтвердження виконання.

Під час презентації Генеральний Секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд наголосив, що Україні необхідно забезпечити належне дотримання прав людини, зокрема, забезпечення свободи ЗМІ, захист національних меншин  і запобігання жорстокому поводженню та катуванням у місцях несвободи.

Заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Смірнова, яка була присутня на презентації, у своєму виступі зазначила, що значним досягненням Плану дій є те, що питання захисту прав людини містяться не лише в окремому пункті Плану, а й проходять наскрізно за всіма напрямами майбутніх реформ, що дозволить значно підвищити гарантії захисту прав людини в Україні.

«План дій охоплює практично всі проблеми, пов’язані з захистом прав людини, які існують в нашій державі, на врахуванні яких ми наголошували під час підготовки цього плану. Ми дійсно задоволені результатами проведеної спільної роботи та висловлюємо вдячність за підтримку діяльності Офісу Омбудсмана, що дозволить нам виконувати покладені завдання, зокрема, захист персональних даних, продовження реалізації національного превентивного механізму, запобігання і протидія дискримінації», – зазначила Олена Смірнова.  

Заступник керівника Секретаріату Уповноваженого з прав людини також окремо виділила питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб, яке міститься у Плані дій.

«Показово, що окремим пріоритетом у плані визначено захист прав внутрішньо переміщених осіб, адже Офісом Омбудсмана України спільно з представниками інститутів громадянського суспільства ще з квітня 2014 року проводиться моніторинг дотримання прав внутрішньо переміщених осіб, а на 2015 рік це питання було визначено як пріоритетне в діяльності Офісу. В рамках моніторингу нами надаються необхідні консультації внутрішньо переміщеним особам, на регулярній основі проводяться моніторингові візити до місць їх компактного проживання.  Також, враховуючи актуальність і складність вирішення питань захисту цих осіб, нами з початку року введено окрему посаду Представника Уповноваженого і створено окремий підрозділ, який займається винятково питаннями захисту прав внутрішніх переселенців», – зазначила під час свого виступу Олена Смірнова.

На презентації також були присутні Директор з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістос Джакумопулас, Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, Міністр закордонних справ Павло Клімкін, представники Швейцарського та Шведського посольств та інші.