Представник Уповноваженого в західних областях взяла участь у засіданні колегії Західного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

18/02/2019 13:43

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях Світлана Семчишин спільно з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівниками структурних підрозділів управління та підпорядкованих установ виконання покарань взяла участь у засідання колегії Західного міжрегіонального управління виконання кримінальних покарань та  пробації Міністерства юстиції України за підсумками роботи за 2018 рік.

Під час засідання Колегії було обговорено результати моніторингових візитів, які були проведені в рамках реалізації національного превентивного механізму в місцях несвободи в 2018 році на території західного регіону. Зокрема, в ДУ «Дрогобицька виправна колонія (№40)», ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)»,  ДУ «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», ДУ «Закарпатська установа виконання покарань (№ 9)»,  ДУ «Луцький слідчий ізолятор», ДУ «Маневицька виправна колонія (№42)» та інші.

Найбільшою системною проблемою, яка залишається на сьогодні, є порушення права ув’язнених  та засуджених на належне медичне забезпечення, що, насамперед,  пов’язано з  процесом реформуванням системи охорони здоров'я  ДКВС України та неукомплектованість медичних частин відповідними спеціалістами.

«Це викликає занепокоєння, оскільки особи, які перебувають у місцях несвободи, мають такі ж  права на надання медико-санітарної допомоги, як і всі інші, і повинні отримувати її на належному рівні. У цих установах людина повністю залежить від умов перебування та їх оточення, які вона не має змоги змінити. Дане питання перебуває на особистому контролі в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», - наголосила Світлана Семчишин.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях вкотре наголосила на необхідності забезпечення безумовного дотримання законних прав та свобод ув’язнених та засуджених під час їх тримання в місцях попереднього ув’язнення та позбавлення волі.

За результатами проведеного заходу готується відповідне протокольне рішення, яким  буде визначено конкретні заходи, спрямовані на покращення дотримання прав та свобод осіб, які перебувають чи можуть перебувати в місцях несвободи.