У Ніжинському дитячому будинку-інтернаті необхідно впроваджувати міжнародні стандарти дотримання прав вихованців

01/08/2017 15:58

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова відвідали Ніжинський дитячий будинок-інтернат, де ознайомилися з умовами проживання дітей та молоді.

У закладі проживають 29 дітей з інвалідністю та 73 особи з розладами психіки молодіжного відділення, з яких 17 перебували на канікулах у сім’ях.

Під час візиту відбулося спілкування з вихованцями та підопічними, досліджувався стан реалізації їхніх прав. Зокрема, вивчалися питання організації навчання, роботи харчоблоку та дотримання санітарно-гігієнічних умов у закладі, надання медичної допомоги та реабілітаційного процесу, дозвілля і відпочинку.

 Під час наради, що відбулася після моніторингового візиту, Валерія Лутковська наголосила на першочергових заходах, яких необхідно вжити для впровадження міжнародних стандартів дотримання прав такої категорії осіб.

За результатами здійсненого візиту акти реагування Уповноваженого з прав людини будуть направлені керівництву Чернігівської обласної державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України.