Моніторинговий візит до Краснокутського територіального центру соціального обслуговування на Харківщині

18/12/2018 14:21

Візит моніторингової групи у складі співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та представників громадські здійснено в рамках реалізації національного превентивного механізму.

Стаціонарне відділення Краснокутського територіального центру соціального обслуговування у селі Козіївка на Харківщині розраховане на 30 ліжок. Під час візиту у відділенні проживало 25 підопічних. Територія відділення прибрана та затишна.

У житловому корпусі відділення зроблено ремонт, вікна замінено на металопластикові. У всіх кімнатах є нові меблі (ліжка, столи, стільці та шафи для зберігання особистих речей). У достатній кількості технічні засоби реабілітації. Підопічні доглянуті та охайно одягнені, в житлових кімнатах відсутній сторонній запах.

Втім, моніторами було виявлено і ряд порушень, які потребують  усунення. Оскільки відділення розміщене на другому поверсі, підопічні практично ніколи не гуляють у холодно пору року. Втім, варто зазначити, що вже у січні 2019 року територіальний центр отримає у користування перший поверх будівлі, тому людям літнього віку буде набагато легше виходити на прогулянки.

Також існують проблеми з наданням медичної допомоги. Зокрема, Краснокутська ЦРЛ не завжди приймає на лікування підопічних, у яких немає можливості самостійно придбати необхідні медикаменти. Також МСЕК не виїжджає до відділення для поновлення індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено акти реагування Уповноваженого ВРУ з прав людини до обласної  та районної державних адміністрацій.