Здійснення моніторингу дотримання судом процесуальних прав заявників – основна функція участі Омбудсмана у кримінальному процесі

18/12/2014 17:15

Це відзначила начальник Управління з питань дотримання процесуального законодавства Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Островська, виступаючи на четвертому щозимовому форумі Асоціації адвокатів України з кримінального права та процесу.

«Чинним Кримінальним процесуальним кодексом України не передбачено можливості участі Уповноваженого з прав людини у кримінальному судочинстві. За таких обставин Омбудсман не може здійснювати правовий захист учасників кримінального провадження, втручатися у досудове розслідування чи судовий розгляд кримінального провадження. Відповідно до норм чинного законодавства, Уповноважений з прав людини вправі лише бути присутнім у судових засіданнях під час розгляду кримінальних проваджень з метою здійснення моніторингу дотримання судом процесуальних прав заявників. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України захист затриманого, підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого, свідка може бути здійснений винятково адвокатом», – наголосила Олена Островська.

Форум відбувся за участю відомих адвокатів, суддів, представників Генеральної прокуратури України, Координаційного центру з надання правової допомоги, вітчизняних науковців, юристів, експертів.

З вітальним словом виступила голова Національної асоціації адвокатів України, голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова.

Учасники форуму обмінялись досвідом, обговорили нагальні питання, що виникають у роботі під час здійснення захисту у кримінальних справах, та перспективи підвищення рівня кваліфікації адвокатів.

Під час форуму відбувся благодійний аукціон творів живопису художниці Оксани Іватьо. Зібрані кошти підуть на допомогу з оснащення підрозділів ракетних військ та артилерії Збройних сил України.