Офіс Уповноваженого привернув увагу керівництва Нацполіції до важливості виконання позитивних зобов’язань держави

18/01/2018 18:05

До Голови Національної поліції України Сергія Князєва було спрямовано звернення щодо належного забезпечення заходів безпеки учасників акції вшанування пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, які були вбиті російськими неонацистами у 2009 році, проведення якої заплановано на 19 січня 2018 року о 13:00 у м. Києві на Михайлівській площі.

«Вчергове акція вшанування пам’яті правозахисників привертає увагу ультраправих організацій, які агресивно сприймають критику на свій бік та своїх російських однодумців. І, як свідчить досвід, вказане призводить до суперечок і протистояння та супроводжується численними порушеннями прав людини. Лише пильна увага і профілактична робота з боку правоохоронних органів дозволяє забезпечити нормальний хід проведення заходу, уникнення сутичок та правопорушень», – йдеться у зверненні Офісу Уповноваженого з прав людини.

Крім того, у зверненні наголошується, що саме на державі та, зокрема, її правоохоронних органах лежить позитивне зобов’язання вжити належних заходів для забезпечення безпеки учасників мирного зібрання від фізичного насильства з боку опонентів, гарантування безперешкодного проведення зібрання тощо.

Офіс Омбудсмана звертає увагу на необхідність забезпечити безпеку до, під час та після проведення акції, забезпечити достатню кількість особового складу працівників поліції, необхідного для уникнення конфліктів, а також провести необхідну профілактичну роботу.