Після втручання Уповноваженого було поновлено право людей з інвалідністю на безперешкодний доступ до послуг метрополітену

18/01/2018 11:02

Під час моніторингу засобів масової інформації та соціальних мереж щодо дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, що здійснюється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, було виявлено інформацію про несправність спеціального підйомника на станції метро «Лівобережна», яким користуються особи з інвалідністю.

Занепокоєння Уповноваженого викликало те, що заходи щодо усунення технічних несправностей не вживалися, натомість працівники станції пропонували пасажирам перейти на інший спеціальний підйомник, який знаходиться на протилежній стороні станції, що спричиняло додаткові незручності для осіб з інвалідністю.

У зв’язку з цим, Секретаріатом Уповноваженого до керівництва КП «Київський метрополітен» було направлено листа з вимогою вжити заходів для створення безперешкодного доступу до послуг метрополітену людей з інвалідністю.

За результатами реагування Уповноваженого, технічні несправності було ліквідовано, і спеціальний підйомник почав працювати.

Уповноважений з прав людини й надалі триматиме на контролі питання доступності транспортної інфраструктури для людей з інвалідністю, зокрема й метрополітен.