Михайло Чаплига: «Рівноправне партнерство між владою і громадськістю означає фаховість та обопільну відповідальність»

18/01/2017 17:14

На цьому наголосив Представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю під час підсумкової конференції проекту «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик», що відбулася в Офісі Омбудсмана.

«Моніторинг співпраці громадських організацій з органами влади засвідчив, що кількість тих, хто виявляє бажання взаємодіяти та консультуватися є набагато більшою за тих, хто готовий потім втілювати в життя результати такої взаємодії і нести за це спільну відповідальність. Тому громадські консультації – це, насамперед, готовність відповідати за власні рекомендації, готовність брати активну участь в їх імплементації та нести відповідальність за результати цієї імплементації», – переконаний Михайло Чаплига.

Він також зазначив, що представники громадськості повинні бути готові за своїм фаховим рівнем перейняти частину функцій від держави, передусім щодо функції надання соціальних послуг.

Учасники конференції обмінялися найкращими практиками та ініціативами співпраці місцевої влади і громади, що виникли або здійснюються під час проекту, обговорили шляхи створення майданчика для обміну практичними інструментами, які дозволяють розвиватись місцевій громаді, базуючись на принципах демократії, верховенства права і прав людини.

Власним досвідом організації громадських консультацій як форми участі у прийнятті рішень з учасниками конференції поділилися представники громадських організацій Польщі.

Конференція стала підсумковим заходом проекту, який був присвячений практиці громадських консультацій на місцевому рівні і частиною семінару «Ефективні дії на виклики гуманітарної кризи: місцеві громади» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні».

Довідково. Проект «Співпраця місцевої влади і громадських організацій. Просування добрих практик» реалізується громадською організацією «МАRТ» спільно з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Польща), Центром гуманістичних технологій «АХАЛАР» (Україна) в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, що фінансується коштами польської допомоги для розвитку Міністерства Іноземних Справ Республіки Польща та Канадського Міністерства Іноземних Справ, Торгівлі та Розвитку.