Валерія Лутковська бере участь у конференції, присвяченій 10-ій річниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань

18/11/2016 12:49

17-18 листопада 2016 року у Женеві проходить міжнародна конференція «10-та річниця Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань», у роботі якої бере участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Протягом двох днів проведення конференції обговорюються питання досягнень і набутого досвіду під час впровадження різних моделей НПМ, а також проблеми, сучасні виклики і шляхи подальшого розвитку.

Як відомо, Факультативним протоколом до Конвенції проти катувань передбачено запровадження національних превентивних механізмів. Україна ратифікувала Факультативний протокол 21 липня 2006 року. А у листопаді 2012 року функції реалізації національного превентивного механізму було покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

З нагоди 10-ої річниці Асоціація з питань запобігання тортурам (АЗТ) підготувала буклет, у якому викладено позитивні зміни, спричинені впровадженням Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Цей матеріал дає чітке розуміння того, що означає запобігання катуванням та жорстокому поводженню на практиці.

Інформаційний буклет «Запровадження превенції на практиці: 10 років Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань» (блок про український НПМ на стор. 13-16).