Аксана Філіпішина: «Реалії, у яких сьогодні опинилася країна, потребують від держави створення цілісної системи сімейної політики»

17/06/2015 17:52

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності під час парламентських слухань «Сімейна політика України – цілі та завдання».

«У ситуації, коли країна живе в умовах економічної кризи і в умовах збройного конфлікту, викликами для багатьох сімей стають питання безробіття, інвалідизації, домашнього насильства, психологічних проблем. Звернення, які сьогодні надходять до Уповноваженого з прав людини, свідчать про те, що громадянам все складніше реалізовувати такі основні права, як право на житло, соціальний захист, на працю. Натомість Державна цільова соціальна програма підтримки сім’ї до 2016 року в основному передбачає проведення інформаційних та святкових заходів», – зазначила Аксана Філіпішина.

У цьому зв’язку Представник Уповноваженого наголосила на необхідності розробки нової державної програми, яка буде націлена на запровадження механізмів, спрямованих на комплексне вирішення потреб родини.

Під час свого виступу Аксана Філіпішина також звернула увагу присутніх на питання підтримки сімей, у яких є діти з інвалідністю, адже, як відомо, тільки за останні 15 років кількість дітей з інвалідністю збільшилась на 20 тисяч, і зараз в країні проживає майже 170 тисяч дітей, які потребують особливого догляду .

«Уповноважений вважає, що державна допомога для сім’ї при народженні дитини з вадами повинна бути більшою, оскільки для реабілітації та лікування такої дитини потрібні значні кошти. Крім того, необхідно навчати батьків догляду за дітьми, збільшувати кількість центрів денного перебування для дітей, де їм буде надаватися необхідна реабілітаційна допомога», – переконана Аксана Філіпішина.

Попри наявність низки проблемних питань у сфері сімейної політики, за словами Представника Омбудсмана, найбільш гостро на сьогодні стоїть питання реалізації своїх прав для громадян, які переїхали із окупованого Криму, зони АТО та з тих чи інших причин залишились проживати на непідконтрольних територіях.

«Лише за останній місяць за захистом своїх прав до Уповноваженого звернулось понад 3 тисячі наших громадян, які проживають на непідконтрольних територіях. Можу запевнити, що за кожним фактом здійснюється відповідне реагування і вживаються заходи для поновлення прав людини, яка є членом тієї чи іншої родини», – повідомила Аксана Філіпішина.