Жанна Лук’яненко: «Створення якісної дистанційної освіти – неодмінна умова реалізації права на освіту ВПО та жителів окупованих територій»

17/05/2017 11:23

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб під час проведення круглого столу «Реалізація права на освіту як чинник внутрішнього переміщення з тимчасово окупованої та непідконтрольної території України».

«Держава має забезпечити рівні можливості для доступу до вищої освіти як для мешканців контрольованої території України, так і тимчасово неконтрольованої та окупованої. Складовими такого забезпечення мають бути інформаційні кампанії про порядок та умови вступу до ВНЗ молоді з окупованої та неконтрольованої території (національна та місцеві кампанії) та більш широке впровадження дистанційної освіти. Крім того, важливо забезпечити створення підготовчих курсів, зокрема з української мови та історії України для тих, хто не зміг скористатися дистанційною освітою, але йому потрібно опанувати відповідний матеріал для, того щоб на рівних пройти конкурс з іншими абітурієнтами», – переконана Жанна Лук’яненко.

На  необхідності збереження викладацького і матеріально-технічного потенціалу вищих навчальних закладів, які зберегли вірність Україні і переїхали на територію, підконтрольну Уряду України,  акцентував увагу учасників круглого столу заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. Він також висловив переконання, що держава зможе підтримати, насамперед фінансово, дітей і молодь, які переселилися на підконтрольну територію України, у їхньому праві на здобуття освіти, адже за статистикою міжнародних організацій 98% ВПО перебувають на межі бідності.

Завідувач сектору переміщених ВНЗ Департаменту вищої освіти Міністерства науки і освіти України Світлана Кретович  поінформувала про створену минулого року трансформовану систему надання освітніх послуг, зокрема процедуру вступу для переселенців до вишів за спрощеною системою.  Її головний меседж – «під час цьогорічної вступної кампанії  особи мають право  вступати до вищих навчальних закладів через освітні центри «Донбас – Україна» та «Крим – Україна» навіть у тому разі, якщо особа не має взагалі українського атестата і яка не складала ЗНО, або яка має український атестат, але здобула його дистанційно».

Представники громадських організацій «Фонд «Відкрита політика», «Крим-СОС», «Восток-СОС» та благодійного фонду «Право на захист» висловили свої пропозиції щодо реалізації права на освіту жителів тимчасово окупованих територій АР Крим, м. Севастополя та непідконтрольних територій Донбасу, а також щодо призначення соціальної стипендії, надання інших пільг  внутрішньо переміщеним особам, які є студентами вишів.