Освітній онлайн-курс «Доступ до публічної інформації: від А до Я» показує високу ефективність

17/05/2017 17:26

Як повідомлялося, на веб-платформі Prometheus було засновано  новий навчальний онлайн-курс «Доступ до публічної інформації: від А до Я», який було створено за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та експертами ГО «Центр демократії та верховенства права».

На курс підписалися 2248 осіб, середній вік слухача – 30 років. Курс показав високий рівень успішності – 8,7% (середньосвітовий показник успішності в 5% вважається високим результатом).

Сертифікати про успішне закінчення курсу отримали 195 слухачів(станом на 11 травня), сертифікація триває. Даний курс відзначений високим освітнім рівнем слухачів – більше 80% студентів мають рівень бакалавра і вище. Серед слухачів 51,5% жінок, серед тих, хто отримав сертифікати, жінки склали 57,5%. На курсі рівномірно представлені всі вікові групи, кожний третій слухач – студент.

Зараз курс переведено у пасивну фазу навчання, його супроводжують технічні фахівці платформи. Слухачі активно підписуються на курс, дивляться і слухають лекції, проходять тестування, мають можливість отримати сертифікат. Нарікань на технічну роботу платформи не надходить.

Нагадаємо, сучасний освітній онлайн-відеокурс, який кожен охочий може пройти за 5 тижнів, розрахований на широке коло громадян, які не володіють спеціальними знаннями у галузі доступу до публічної інформації, але бажають їх отримати. Особливо цікавим курс стане для громадських активістів, журналістів, державних службовців та студентів-правників. Все, що для цього знадобиться, – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій. 

Мета курсу  –  підвищення обізнаності громадян щодо можливостей реалізації їхнього права на доступ до публічної інформації і, зокрема, допомога державним службовцям повноцінно виконувати вимоги закону та уникати порушень.