Результати моніторингового візиту до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Кривому Розі на Дніпропетровщині

17/04/2019 15:00

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини у Дніпропетровській області Оксана Крупій разом з громадським монітором Аллою Демичевою здійснили моніторинговий візит до комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Криворізької міської ради.

Учасники візиту ознайомилися з умовами перебування дітей в установі. Зокрема, були досліджені питання належності побутових умов, навчання та розвитку дітей, харчування, медичного обслуговування, відпочинку та дозвілля.

Співробітники закладу докладають чимало зусиль для адаптації та реабілітації вихованців. Зокрема, два штатних психолога проводять різноманітну, як індивідуальну, так і групову роботу з дітьми. Працює значна кількість творчих та спортивних гуртків, відзначаються свята та дні народження вихованців, працює комп’ютерний клас. Лікарем-педіатром надається кваліфікована допомога, два рази на рік діти проходять медичне обстеження профільними спеціалістами.

Однак, під час візиту були виявлені наступні проблемні моменти. Так, у Центрі є потреба у відкритті ще однієї групи. Оскільки в закладі функціонують чотири групи, а загальна кількість вихованців - 50 дітей, при тому, що в групах має бути не більше 10 дітей.

Також моніторинговою групою встановлені певні факти порушення права на приватність. Діти можуть користуватися лише одягом установи, а власний одяг зберігається у пакетах в шафі. У молодшій групі одяг не закріплений за конкретним вихованцем, після прання і прасування його можуть дати будь-якій дитині відповідної статі. У спальнях вихованців відсутні приліжкові тумбочки, тому вихованці зберігають на поличці шафи разом одяг засоби гігієни, дрібні особисті речі.

На момент візиту не працювала карантинна кімната, в ній власними силами колективу робиться ремонт. Ремонту потребують також приміщення їдальні та спортзалу. Подушки та покривала на ліжках потребують заміни.

Монітори з’ясували, що в закладі восьмеро дітей перебувають більше 9 місяців у зв’язку з тривалим розглядом справ у суді.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.