«Відсутність достатньої кількості КПВВ на лінії розмежування порушує конституційне право громадян на свободу пересування» - Людмила Денісова

17/04/2018 12:05

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з координатором від ОБСЄ Робочої підгрупи з гуманітарних питань в рамках Тристоронньої контактної групи у Мінську Тоні Фрішем.

«Нещодавнє відвідання контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ)  у Станиці Луганській переконало мене в тому, що необхідно не лише розширити пропускну спроможність цього пункту, а й збільшити  кількість пунктів пропуску на всій лінії розмежування. Можна уявити собі, яким випробуванням піддаються люди у величезних чергах, якщо щодня цей КПВВ перетинає біля 10 тисяч осіб в один бік», - зауважила Людмила Денісова.

У цьому зв’язку, Тоні Фріш відзначив успішну роботу української сторони щодо завершення облаштування ще одного КПВВ на території Луганської  області та висловив сподівання, що найближчим часом цю проблему буде вирішено за умови адекватних дій  з іншого боку.

Зважаючи на нову додаткову функцію Уповноваженого здійснювати моніторинг дотримання прав людини на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, сторони  обмінялися думками щодо взаємодії у цьому напрямку.  

Людмила Денісова та Тоні Фріш обговорили питання координації  у процесі проведення моніторингу дотримання прав ув’язнених по обидва боки лінії розмежування,  а також перспективи обміну полоненими та передачі ув’язнених з непідконтрольної на підконтрольну Уряду України територію.