Навчальний семінар у сфері моніторингу ситуації з дотриманням прав людини для представників громадянського суспільства України

17/04/2015 15:27

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) запрошує представників громадянського суспільства України взяти участь в одному з чотирьох навчальних семінарів з моніторингу дотримання прав людини, які будуть проведені в чотирьох містах: Києві, Харкові, Одесі та Львові.

Мета семінарів – розширення можливостей організацій та окремих осіб в області моніторингу, підготовки звітів і перевірки порушень прав людини.

У зв’язку з цим семінар буде спрямований на розвиток у учасників навичок у таких областях:

- застосування на практиці основних принципів моніторингу дотримання прав людини;

- збір інформації та проведення бесід та опитувань з різними категоріями населення, включаючи жертв та/або свідків насильства;

- точний і ефективний аналіз даних щодо порушень прав людини, складання звітів і прийняття відповідних заходів;

- вирішення проблем безпеки в ході моніторингу дотримання прав людини;

- встановлення зв’язків з уже існуючими міжнародними механізмами, такими як Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні та УВКПЛ.

До участі в семінарі запрошуються співробітники та волонтери організацій громадянського суспільства, які займаються або планують займатися моніторингом дотримання прав людини, особливо ті з них, хто не проходив навчання в галузі моніторингу дотримання прав людини (взагалі або протягом останніх п’яти років). Вимоги до кандидатів:

- продемонструвати інтерес до діяльності, пов’язаної із захистом прав людини;

- продемонструвати зв’язок навчання зі своєю майбутньою діяльністю у цій галузі.

У навчальному процесі в основному будуть використовуватися інтерактивні методи навчання, що вимагають активної залученості учасників у роботу семінару, у зв’язку з цим максимальна чисельність однієї навчальної групи –  20 осіб.

Тривалість кожного семінару – 5 днів, всі заняття складатимуться із теоретичних і практичних блоків: учасники семінару візьмуть участь у рольових іграх (моделювання ситуації проведення бесід із жертвами/свідками порушень прав людини). Для відібраних учасників навчання буде безкоштовним

Мова навчання – російська.

Навчання відбуватимуться: 8-12 червня – м. Київ; 22-26 червня – м. Харків; 6-10 липня – м. Одеса; 20-24 липня – м. Львів (до уваги: в анкеті, яка додається нижче, чітко вказуйте місто проведення семінару, у якому збираєтесь взяти участь).

Заповнену анкету необхідно відправити на електронну адресу:

HumanRightsMonitoringTraining_Ukraine2015@odihr.pl  до 6 травня 2015 року.

Всі кандидати будуть сповіщені про результати відбору.

АНКЕТА КАНДИДАТА НА УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ