Уповноважений Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту втрутитись у ситуацію щодо масової стрілянини у Керчі

17/10/2018 19:29

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова отримала інформацію щодо загибелі щонайменше 18 осіб на території анексованої АР Крим в місті Керч. Внаслідок масової стрілянини у політехнічному коледжі загинуло щонайменше 18 осіб, ще більше 50 були поранені і наразі перебувають у лікарнях.

Омбудсман висловила свої щирі співчуття родинам і близьким загиблих та пораненим, серед яких були і діти. Людмила Денісова зазначила, що важливо матеріально та психологічно підтримати постраждалих.

Уповноважений наголосила не негайному втручанні у ситуацію міжнародної спільноти.

Для цього вона звернулась до глави контртерористичного управління ООН Володимира Воронкова і попросила посприяти розслідуванню та попередженню терактів на території анексованого РФ півострову. Також Людмила Денісова закликала секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда вжити необхідних заходів задля безпеки людей.

Уповноважений Верховної Ради України згідно з частиною п’ятою статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» здійснює парламентський контроль за дотриманням прав громадян окупованих територій.

У зв’язку з цим Уповноважений звернулась до Омбудсмана Російської Федерації Тетяни Москалькової з проханням виїхати до Керчі для надання необхідної допомоги постраждалим. Також Людмила Денісова висловила готовність приєднатись до виїзду з Т. Москальковою та допомагати людям на місці.