Експертна зустріч «Запобігання та вирішення проблем сексуального та насильства за гендерною ознакою в закритих установах»

17/10/2016 14:47

Протягом 17-18 жовтня 2016 року у Варшаві (Польща) експерти з країн-учасниць ОБСЄ обговорюватимуть і шукатимуть шляхи вирішення проблеми сексуального і гендерного насильства в місцях позбавлення волі і шляхи їх запобігання. Участь у заході візьме представник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Захід має на меті зібрати передові практики попередження і ліквідації сексуального і гендерного насильства в місцях позбавлення волі в регіоні ОБСЄ, обмін досвідом, а також узагальнення позитивних практик вирішення вказаних проблем.

Організатори заходу констатують, що, як правило, урядами країн недостатньо уваги приділяється тим факторам, які підвищують уразливість жінок і чоловіків до насильства і жорстокого поводження у закритих установах. Ситуація ускладнюється ще й тим, що у місцях несвободи в утримуваних немає достатніх механізмів для захисту своїх прав. Крім того, сама природа «закритих установ» та ізоляції від зовнішнього світу нерідко створює додатковий бар’єр для звітності і документування зловживань, катувань і жорстокого поводження.

Серед головних питань, які обговорюватимуться під час експертної зустрічі, будуть проблеми розгляду і запобігання сексуальному та насильству за гендерною ознакою в закритих установах, обговорення шляхів вирішення проблем, пов’язаних із розглядом і запобіганням таких випадків, а також позитивні практики його попередження і ліквідації.

За результатами проведення дискусії і вивчення позитивних практик, отримані знання ляжуть в основу навчального посібника (модуля) ОБСЄ/БДІПЛ, який буде опубліковано на початку 2017 року для співробітників закритих установ.