Важливе завдання Офісу Омбудсмана – популяризація знань про положення Конвенції ООН про права дитини

16/08/2016 12:37

З 6 по 26 серпня 2016 року в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» (м. Одеса) триває тематична зміна «Ми українці!», мета якої – створення умов для формування всебічно розвиненої, високоосвіченої, соціально активної особистості.

У рамках тематичної зміни було організовано зустрічі дітей з представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Під час зустрічей та брифінгу діти змогли дізнатися про діяльність цих організацій, поставити питання, які їх хвилюють, дізнатися більше про механізми захисту прав дитини в Україні, ознайомитися з положеннями Конвенції ООН про права дитини.

«Відповідно до статті 29 Конвенції ООН про права дитини освіта дитини має бути спрямована не тільки на розвиток особи, талантів, розумових і фізичних здібностей дитини, але ще й на виховання поваги до прав людини та основних її свобод. Освічена людина має знати свої права та вміти їх захищати. Тож Уповноваженим з прав людини приділяється належна увага популяризації серед дітей положень Конвенції ООН про права дитини», – зазначили представники Секретаріату Уповноваженого під час свого виступу.

Дітям було презентовано двомовну ілюстровану Конвенцію ООН про права дитини та інформаційний буклет «Як захистити права дитини»,  створені у співпраці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні та дітей, які були учасниками попередніх змін в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

Також учасникам заходу був презентований новий проект інформаційних матеріалів – це ілюстрований адаптований переказ Конвенції про права дитини. Важливим у цьому питанні було почути думки дітей щодо матеріалів, створених дорослими для дитячої аудиторії.