Cправа громадянина, який судитиметься з закладом харчування, недоступним для маломобільних груп населення, перебуває на особистому контролі Уповноваженого

26/06/2014 11:43

 

Запобігання будь-яким формам дискримінації та здійснення заходів щодо протидії цьому явищу є одним із пріоритетних напрямів діяльності  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в межах наданих законодавством повноважень, зокрема Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». На виконання своїх повноважень Омбудсман, зокрема, проводить активний моніторинг та узагальнює результати дотримання принципу недискримінації в різних сферах відносин, в тому числі дотримання права на свободу від дискримінації людей з інвалідністю.

Особливу увагу викликає історія Олександра Стадніченка, який подав позов до суду на недоступний для маломобільних груп населення заклад харчування, керівництво якого відмовилося від облаштованого пандусу на користь розбудови літньої тераси. Допомагати у захисті своїх прав Олександру Стадніченку вирішив Дмитро Жарий, адвокат на візку, який сам понад півтора року судився за доступність аптек. Усю аптечну мережу, з якою він судився, позбавили ліцензії, проте найголовніше – це те, що суд визнав факт дискримінації. Наразі ліцензування аптек здійснюється за умови посиленого контролю вільного доступу до приміщення.

У процесі розвитку історії також з’ясувалось, що Дарницький районний суд м. Києва, до якого було подано позов, також є архітектурно непристосованим для забезпечення належного доступу до нього людей з інвалідністю. Наразі готується звернення Уповноваженого з прав людини до голови суду щодо забезпечення доступності.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська тримає справу Олександра Стадніченка на особистому контролі, а після особистого спілкування з адвокатом було домовлено про супровід та підтримку справи у разі потреби.

Нагадаємо, наприкінці минулого року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в рамках кампанії «Правосуддя без бар’єрів» під час круглого столу булипредставлені результати моніторингу доступності судів України для маломобільних груп населення. За результатами роботи круглого столу активісти «Правосуддя без бар’єрів» звернулися до Омбудсмана з листом, у якому виклали всі виявлені недоліки під час вказаного моніторингу. На основі цього листа Уповноваженим з прав людини було внесено подання до Державної судової адміністрації щодо усунення недоліків, які ускладнюють доступ до правосуддя, а сама проблема та рекомендації щодо її подолання відображені у відповідному розділі Щорічної доповіді Уповноваженогопро стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.