«Росія затягує процес відвідання мною українських політв’язнів», - Людмила Денісова

16/06/2018 13:58

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій вчора так і не вдалось відвідати українського політв’язня Олега Сенцова, який тримається у колонії міста Лабитнангі (Тюменська область).

За словами Людмили Денісової, зараз у Росії відбувається процес затягування відвідання Уповноваженим громадян України, які тримаються на території  РФ.

«Якщо були домовленості двох президентів – Петра Порошенка і Володимира Путіна – щодо надання можливості відвідати наших громадян у місцях несвободи, то треба зменшити терміни проходження всіх документів. Сьогодні відбувається таке листування з нашими консульськими службами, зі мною, щоб затягнути процес відвідання політв’язнів», - коментує Людмила Денісова.

Уповноважений розповідає, що сьогодні вирушає до міста Владимир, де тримається українець Микола Карпюк.  

«Ми домовились про візит до Миколи Карпюка ще у четвер. Але  сьогодні, коли ми повернулись з міста Саліхард, наше посольство отримало лист, що, нібито, вони не встигають погодити процедури згідно Консульської конвенції. Тому представники консульства не зможуть зустрітися з Миколою Карпюком. Поки там нічого не написано про мене, як Уповноваженого.  Тому ми їдемо і будемо подавати заяву згідно з ст. 89 п. 4 Кримінально-виконавчого кодексу РФ. На таких умовах російським законодавством передбачена можливість візиту до Миколи Карпюка», - зазначає Омбудсмен.

Людмила Денісова також підтверджує, що на понеділок, 18 червня, запланована зустріч з Тетяною Москальковою в її офісі. Омбудсмени будуть погоджувати «дорожню карту» візитів.

«Я хочу, щоб моя колега Тетяна Москалькова розуміла, що якщо ми таким чином будемо виконувати високі політичні домовленості, то я не знаю, за який час ми відвідаємо всіх політв’язнів. Я дуже  хвилююсь, що нам вчора не вдалось побачитись з Олегом Сенцовим і з’ясувати, який зараз його стан здоров’я. Тому що він уже 34-й день голодує. У мене є інформація станом на 5 червня. Ніяких підтверджень, в якому стані він знаходиться зараз, ні у Тетяни Москалькової, ні у мене, немає. Відмова у моєму відвідання Олега Сенцова була дуже жорсткою», - говорить Людмила Денісова.

Уповноважений нагадує, що, крім Олега Сенцова, є й інші українські політв’язні, які голодують:  Володимир Балух – 90-й день, Олександр Шумков – 24-й день, Станіслав Клих – 9-й день.

«Ми хочемо потрапити до них, щоб виконати нашу гуманітарну місію. Я думаю, що Тетяна Москалькова та всі інші органи, які причетні до виконання високих домовленостей наших президентів, повинні прискорити свої дії», - наголосила Людмила Денісова.