Міцною держава може бути лише тоді, коли сім'я в ній почувається захищеною і забезпеченою

16/05/2018 12:20

15 травня 2018 року у Міжнародний день сім'ї відбулася зустріч представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксани Філіпішиної з великою родиною Іщуків, яка створила дитячий будинок сімейного типу. У родині виховується 8 дітей – троє хлопчиків і п'ятеро дівчат.

Після смерті чоловіка мати-вихователька не опустила руки, продовжила разом з дітьми будувати родинні стосунки, створила належні умови для проживання, розвитку та виховання дітей. Діти мають окремі ліжка, шафи для одягу, особисті речі, письмові столи, книжки, комп'ютер тощо.

Усі діти є випускниками або учнями загальноосвітнього навчального закладу № 168 і дуже добре відгукуються про якість навчання, ставлення вчителів до дітей і атмосферу у закладі. Як раніше повідомлялося, моніторинговий візит представника Уповноваженого до цього закладу відбувся напередодні.

Мати-вихователька дуже смачно готує і навчає цьому дітей. Діти із захопленням розповідають про свої виїзди у заміський будинок, де вони усі разом висаджують та обробляють овочеві та садово-ягідні культури. Для того, щоб взимку можна було скоштувати смачненького родина заготовляє до 300 банок консервації.

Очевидним є те, що у всіх дітей сформовані життєві навички та вміння подбати про себе.

У різний час та у різному віці діти були влаштовані у родину. Проте усі діти говорять про те, що не уявляють себе поза межами родини і особливо в інтернатній установі.

Щороку родина відпочиває в Херсонський області біля моря. Ще з січня-лютого мати –вихователька бронює будиночок  на базі відпочинку "Чайка".

Для проживання дитячого будинку сімейного типу Оболонською районною у м.Києві державною адміністрацією виділено 2 суміжні 4-х і 3-х кімнатні  квартири загальною площею 220 кв.м. В наявності сучасні меблі та побутова техніка. Державна допомога на утримання дітей надходить регулярно і без затримок.

Проте, для того, щоб правильно розподілити кошти: на відпочинок, одяг, харчування і діти почувалися забезпеченими мати-вихователька закуповує продукти лише на оптовому ринку. Адже супермаркети родині не по кишені.

Щороку виникають труднощі із придбанням квитків для виїзду сім'ї на відпочинок та повернення додому. Пільги на оплату міжміського проїзду для таких родин скасовано два роки тому.